top of page

Babazade Vegan Baklava

Vegan Baklava nedir ve nasıl üretilir?

Vegan Baklava isminden de anlaşıldığı gibi hiçbir hayvansal gıda içermeyen Baklava çeşitlerine denir.

Vegan baklava çeşitlerimizdeki ayırt edici en önemli özellik baklava yufkasının yumurta içermemesidir. Hamuru sadece un,su,tuz,nişasta ile üretilerek yapılan ürünlerdir. Bu hamur özel olaraktan farklı bir imalat aşamasında hazırlanır ve bu şekilde hayvansal gıdalar ile temas etmez.Yağ olarak tamamen bitkisel yağlar kullanılmaktadır. İmalathanede Vegan ürünler için ayrı araç gereçler kullanılmaktadır. 

Vegan Baklavayı ilk kez kim üretti?

Vegan Baklava ilk kez Türkiye'de Babazade Baklava tarafından 2018 yılında üretildi. 2017 yılında ilk defa Vegan tatlı üretim çalışmalarına başlayan firmamız 2018'de Vegan Baklava ve Vegan Kadayıf çeşitlerinin satışına başladı. 

Vegan Baklava Çeşitleri nelerdir?

Vegan Baklava çeşitleri şunlardır ; Fıstıklı Vegan Baklava, Cevizli Vegan Baklava, Bademli Vegan Baklava, Fındıklı Vegan Baklava Vegan Havuç Dilim baklava, Fıstıklı Vegan Prens Baklava , Vegan Fıstık Sarma

Ayrıca bu ürünlerin isteğe bağlı rafine şeker içermeyen hurma sulu çeşitleri de üretilmektedir.

Vegan Kadayıf nedir ve nasıl üretilir?

Vegan Kadayıf içinde un,su,pekmez içermekte olup talep edilen kuruyemiş tipine göre üretmekteyiz.Vegan Kadayıf fındık yağı ile pişirilerekten üretilir.

Vegan Kadayıf çeşitleri şunlardır; Vegan Fıstıklı Burma Kadayıf, Vegan Fıstıklı Düz Kadayıf, Vegan Cevizli Düz Kadayıf

Sağlıklı yağ ile üretilen Vegan Tatlılar

Babazade olarak amacımız sadece bir ürünü üretmek değil, biz yaptığımızın en iyisini yapmak ve en kaliteli ham madde ile üretmek için emek veriyoruz. Baklava ve Kadayıf ürünlerinde yağ en önemli konudur. 

Firmamız Vegan çeşitlerinde Fındık Yağı ve Ayçiçek yağı kullanmayı tercih etmektedir. Fındık yağı kullanılmasındaki temel amaç hem sağlıklı olması hem de yüksek sıcaklıklarda trans yağa dönüşmediğindendir.

İsteğinize bağlı olarak ürünlerimiz Zeytinyağı ile üretilebilmektedir. 

Vegan Baklava Tarifi

Evde Vegan Baklava üretmek isteyenler için özenle hazırladığımız Vegan baklava tarifleri ile 9 çeşit Vegan baklavayı evinizde üretmek mümkün. 

Bu ürünler; Fıstıklı Vegan Baklava, Cevizli Vegan Baklava, Fıstıklı Vegan Prens Baklava, Fıstıklı Vegan Havuç Dilimi Baklava,Bademli Vegan Baklava, Fındıklı Vegan Baklava, Cevizli Vegan Spesiyel Baklava, Fıstıklı Vegan Spesiyel Baklava ve bunların Hurma Sulu çeşitleri.

Vegan Baklava Tarifleri için tıkla.

bottom of page